adcov.com

Alternatywne Odwrócenie wazektomii

Chirurgia odwrócenie nie jest jedyną alternatywą dla ludzi, którzy chcą więcej dzieci po wazektomii. Kilka technik nie chirurgiczne pozwalają mężczyzn do ojcostwa bez ryzyka i dyskomfort wazektomii operacji odwrócenia.

Nauka na ratunek

Choć człowiek nie wytrysk nasienia po wazektomii, kontynuuje produkcję spermy. To plemniki mogą być gromadzone i wykorzystywane do zapłodnienia komórki jajowej z partnerem mężczyzny, pozwalając para wyobrazić.

Dwie techniki nie chirurgiczne mogą powodować koncepcji po wazektomii. Zapłodnienie in vitro (IVF) wykorzystuje plemniki pobrane z jąder mężczyzny do zapłodnienia żeńskiego jaja w naczyniu hodowlanym. Zapłodniona komórka jajowa zostaje wszczepiony w łonie kobiety w ciąży i ewentualnym pobraniem.

Introcytoplasmic iniekcja plemnika (ICSI) zwiększa wskaźnik powodzenia IVF poprzez wstrzyknięcie pojedynczego plemnika do komórki jajowej w naczyniu hodowlanym.

Sperma dla tych procedur są zbierane na dwa sposoby - Przezskórna aspiracja plemników z najądrzy (PESA) używa cienkiej igły do ​​wycofania płynu zawierającego plemników-od epididymas, położonych tuż nad nasieniowodów. W ekstrakcji plemników z jądra (TESE), bardzo małe kawałki jądra są usuwane za pomocą igły do ​​biopsji. Fragmenty zawierają plemników i mogą być stosowane w IVF.

Odwrócenie lub IVF?

Według Center for Reproductive Medicine, Male IVF w połączeniu z ICSI jest skuteczna 40 procent, w porównaniu do chirurgicznego odwrócenia wazektomii, który ma wskaźnik sukcesu 43percent - sukces, co oznacza operację ostatecznie doprowadziły w ciąży.

Wybierając pomiędzy chirurgicznym odwrócenia wazektomii i zapłodnienia in vitro, obaj partnerzy powinni rozważyć koszty i ryzyko z tym związane. Rozwiązanie to poważna operacja, wymagająca znieczulenia. Większość ludzi musi czekać cztery tygodnie przed seks po operacji i sześć tygodni przed powrotem do pełnej aktywności sprzed zabiegu. Nie każdy człowiek jest kandydatem do odwrócenia wazektomii i nie wszystkie odwrócenia są udane. Zgodnie z Mayo Clinic, około połowa z odwrócenia się to udaje. Średni czas do odwrócenia wazektomii wyobrazić następujące, według Centrum Medycyny Rozrodu Male, wynosi 12 miesięcy.

IVF wymaga kobietę do poddania się serii zastrzyków hormonalnych i zbierania jaj. IVF nie zawsze jest skuteczne pierwszym i mogą być powtarzane. Istnieje od 25 do 30 procent szans na porodów mnogich (bliźnięta lub trojaczki) z IVF.

Badanie przeprowadzone przez Peter Schlegel MD, opublikowane we wrześniowym wydaniu 2008 roku Rozrodu Człowieka stwierdził, że w 2005 roku, i odwrócenia wazektomii Uzyskana ciąża kosztować 20.903 dolarów w porównaniu do 54,797 dolarów za IVF / ICSI w wyniku ciąży.

Omówić swoje obawy i czynniki ryzyka z lekarzem i wybrać opcję, która jest dla Ciebie.