adcov.com

Alternatywne Leczenie Podagra

Dna moczanowa jest formą zapalenia stawów spowodowane przez nagromadzenie kwasu moczowego we krwi. Ciało tworzy kwas moczowy, gdy się zepsuje niektórych rodzajów żywności. Dna moczanowa zazwyczaj wpływa na staw palucha, ale może powodować obrzęk i ból w innych stawach, jak również. Leki na receptę oferują szybką ulgę, ale istnieje też wiele ziołowe sposoby, które mogą pomóc złagodzić objawy dny moczanowej.

Seler (Apium graveolens)

Ekstrakty selera może wyeliminować kwasu moczowego z organizmu. Ziołowy botanik James Duke zaleca podjęcie 03:58 tabletek ekstraktu selera lub łodygi selera jedzenie cztery dziennie, aby pozbyć się ciała kwasu moczowego i zminimalizować i zapobiec atakom dny moczanowej.

Chiso (Perilla frutescens)

Chiso jest członkiem rodziny mięty i jest popularne zioło w medycynie wschodniej. Chiso zawiera cztery elementy, które zapobiegają gromadzeniu się kwasu moczowego we krwi. Dodać trochę Chiso regularnym mięty lub innych rodzajów herbaty. Pić kilka filiżanek dziennie.

Lukrecja (Glycyrrhiza glabra)

Jak Chiso, lukrecja zawiera również elementy, które hamują tworzenie się kwasu moczowego. Ponieważ lukrecja zawiera mniej tych elementów niż Chiso, książę sugeruje, że używając obu ziół mogą działać lepiej i zaleca ich mieszanie ze sobą, aby lukrecji-chiso herbatę.

Kurkuma (Curcuma longa)

Kurkuma zawiera środki przeciwzapalne podobne do ibuprofenu, które mogą być pomocne dla bólu spowodowanego dna. Spróbuj dodać dodatkowy kurkumę do żywności, aby kurkuma herbatę, lub wziąć kurkuma suplementów, aby pomóc zwalczać ból i stany zapalne, które towarzyszą dna.

Inne sugestie

Jeść wiśnie. Wiśnie również obniżyć poziom kwasu moczowego. Spróbuj jeść pół filiżanki na 1 funt (około 70), wiśni dziennie. Biorąc łyżkę octu z jabłek, cydr może zapobiegać atakom dny moczanowej. Bill Gottlieb, autor lub "alternatywne leki," sugeruje, biorąc 50 miligramów witaminy B6 dziennie, aby pomóc utrzymać tkanki nawilżona i zniechęcić gromadzeniu się kryształów kwasu moczowego.

Czego należy unikać

Unikaj żywności, które tworzą kwasu moczowego, takich jak mięso narządów, takich jak wątroba i nerki; sardynki i anchois; szparagi; grzyby; wszelkiego rodzaju ziaren; i wszystkie rodzaje alkoholu. Strzeż się mód diety, które często podnoszą poziom kwasu moczowego. Unikać aspirynę i paracetamol. Aspiryna może hamować wydalanie kwasu moczowego i paracetamol nie ma wystarczającej mocy, przeciwzapalne, aby być o wiele pomoc z dna.