adcov.com

Alkohol i GERD

Gastrointenstinal przełykowy lub GERD jest chorobą, w której kwas z żołądka do przełyku przecieka, powodując ból. Jeśli cierpisz na choroby refluksowej przełyku, zmniejszając ilość alkoholu pić może pomóc kontrolować objawy.

Boczne Wpływ alkoholu

Alkohol rozluźnia mięśnie, które utrzymuje kwas zawarty w żołądku, zakłóca skurcze w przełyku, że połykanie pomocy i zwiększa ilość kwasu produkowanego w żołądku, wyjaśnia amerykański Zgaga Alliance.

Wyniki

Ze względu na wpływ alkoholu na twoim brzuchu, picie alkoholu ma potencjał, aby zaostrzyć nasilenie objawów GERD, takich jak ból, kwaśny smak w ustach, kaszel i trudności w połykaniu.

Dowody kliniczne

2008 badania przeprowadzone na Yokohama City University School of Medicine w Japonii i opublikowane w BMC Gastroenterologii Journal stwierdził, że nasilenie objawów GERD w męskich uczestników badania wzrosły proporcjonalnie ile alkoholu one spożywane. Innymi słowy, im więcej mężczyźni pili alkohol, gorzej objawy ich choroby został.

Expert Insight

Narodowy Zgaga Sojusz proponuje, by ograniczyć spożycie alkoholu do 01:59 drinki, od 12 do 16 uncji wina lub piwa 02:58 dziennie w celu zmniejszenia objawów związanych z refluksem alkoholu. Mayo Clinic zaleca także, aby unikać alkoholu jak najwięcej, jeśli cierpią z powodu refluksu.

Rozważania

Pokarmy, takie jak mięta pieprzowa, czekolady, czosnkiem, cebulą i kofeiny również zwiększyć objawów GERD, donosi Mayo Clinic. Możesz zmniejszyć lub wyeliminować spożycie tych produktów w celu dalszego zmniejszenia objawów.