adcov.com

Alergie pyłkowe Przyczyna może Tongue Be Ból i stan zapalny?

Stan znany jako zespół alergii jamy ustnej (OAS) powoduje reakcje alergiczne w jamie ustnej i gardle. Reakcje obejmować uczucie pieczenia, wysypka, swędzenie i obrzęk.

Oral Allergy Syndrome

Niektórzy ludzie, którzy mają alergię na białka pyłków w powietrzu, jak drzewa, trawy lub chwasty mają taką samą reakcję na białka w niektórych rodzajach żywności - głównie surowych owoców i warzyw - według American Academy of Allergy Asthma & Immunology. Układy odpornościowe w tych osób rozpoznaje białka jako same.

Występowanie

Około jedna trzecia wszystkich alergików mają OAS. Czasem objawy są gorsze podczas sezonu alergicznego (wiosną i jesienią), ale nie zawsze.

Testowanie

Nie ma test OPA, ale ci, którzy z pozytywnym wynikiem na konkretnych alergie pokarmowe i / lub pyłku może mieć historię niego.

Przyczyny

Poniżej przedstawiamy kilka typowych pyłki i związane z nimi alergie pokarmowe.
Brzoza: ziemniak, pomidor, szpinak, kiwi, jabłko, marchew, orzeszki ziemne, orzech, migdały, pszenica, jabłko, marchew, czereśnia, gruszka, brzoskwinia
Bylicy: seler, melon, rumianek, orzech laskowy, koper włoski, kminek
Trawa: pomarańcza, kiwi, wiśnia, orzech ziemny, melon
Ambrozja: melon, miód, banany, ziarna słonecznika

Leczenie

Jeśli nie jest to możliwe, unikać pokarmów powodujących OAS, można zmniejszyć objawy przez gotowanie jedzenia lub jedzenia odmian puszkach.