adcov.com

Alergie narkotyków w Psy

Uczulenia na leki u psów są rzadkie, ale mogą być poważne. Pokrzywka, letarg i swędzenie skóry są niewygodne, a drgawki, krwawienie z przewodu pokarmowego i niewydolność nerek może być śmiertelne. Chroń swojego zwierzaka znając objawy ciężkiej reakcji alergicznej.

Reakcje szczepionek

Najczęstszą reakcją alergiczną na szczepionki psów jest obrzęk lub pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia. Od czasu do czasu, strona będzie wrzód, ale większość alergii szczepionka-site rozwiązać się w ciągu kilku dni od wstrzyknięcia.

Wątpliwości wokół nadmiernego szczepienia psów doprowadziły wiele państw na zmianę roczną szczepionki szczepionki przeciwko wściekliźnie do trzyletniego. Szczepionka przeciw wściekliźnie jest "... szczepionka najbardziej związany z działań niepożądanych, ponieważ to jest tak silne," mówi lekarz weterynarii dr Jean Dodds. Efekty uboczne to drgawki, zaburzenia autoimmunologiczne i śmierć.

Reakcje na antybiotyki

Zaczerwienienie skóry, trądzik i wrzody skórne mogą wystąpić w miejscu iniekcji antybiotyk. Czasami mięśni bazowych może mieć wpływ i zapalenie powoduje duży guzek pod skórą. Wszystkie te reakcje powinny być monitorowane pod kątem oznak infekcji i traktowane.

Leki przeciwbólowe

W przeszłości, zapalenie stawów i ból chirurgicznego psów ignorowany. Wraz z pojawieniem się NLPZ leki przeciwbólowe, psy były w stanie bardziej komfortowo żyć. Ale NLPZ się z ceną: działania niepożądane, które obejmują wymioty, utrata apetytu, letarg i biegunkę. W niektórych przypadkach może pojawić się owrzodzenia, perforację i zaburzenia czynności wątroby i nerek.

FDA zaleca, aby właściciele psów czytać i wskazówek na etykiecie, aby uniknąć działań niepożądanych.

Robaczycy serca-Control Products

ProHeart 6, wygodne, ale niebezpieczne wtrysku Filaria-prewencyjny, został odwołany przez FDA we wrześniu 2004. Mimo problemów z amerykańskiego senatora i dwóch amerykańskich przedstawicieli, ProHeart 6 został ponownie wydany w 2008 roku łagodne objawy obejmują obrzęk i wymioty, ale neurologiczne problemy, drgawki i śmierć są wymienione na liście firmy do lekarzy weterynarii.

Targi-Control Products

Doustne i miejscowe preventatives pchli sterowania mogą powodować reakcje alergiczne u psów, które obejmują drgawki i nagromadzenie płynu w płucach. Składniki aktywne w niektórych z tych produktów są znane substancje rakotwórcze i może powodować zaczerwienienie, łuszczenie skóry i owrzodzenia.

Produkty ziołowe

Naturalne produkty mogą powodować reakcje alergiczne u psów. Olejek z drzewa herbacianego i pennyroyal oleju znajdują się w wielu szamponów pcheł, a te oleje mogą powodować czerwone, swędzenie skóry u wrażliwych psów. Olejki cytrusowe, też może powodować reakcje skórne, a produkty te nie powinny być stosowane na koty.

Znać oznaki i objawy

Objawy uczulenia na leki u psów może być pominięte, zignorowane lub błędnie. Znać objawy niepożądanego działania leków i starannie obserwować psa po podaniu jakiegokolwiek leku.