adcov.com

Alergia na sierść psa leki

Psy często nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. Dla miłośników psów, że zdanie brzmi prawdziwie. Jednak dla wielu, psy są głównym źródłem alergii. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek leki i sprzątanie, aby uczynić życie nieco mniej duszno.

Futro lub dander

Wielu ludzi wierzy, że ludzie są uczuleni na psa włosy lub futro. Ludzie są rzeczywiście uczulony na sierść (płatki z martwego naskórka). Czy pies ma długie lub krótkie futro nie będzie różnicy.

Objawy

Objawy alergii psa sierści to kaszel, świszczący oddech, swędzenie oczu, katar lub uczucie zatkanego nosa i kichanie. Niektóre osoby będą miały reakcje skórne, takie jak pokrzywka.

Alergia sterowania

Najlepszym sposobem na kontrolowanie alergii jest unikanie kontaktu z psów i ludzi, którzy posiadają psy, ponieważ sierść może przylgnąć do nich. Nie zawsze jest to praktyczne i realistyczne. Utrzymanie domu w czystości, za pomocą filtra powietrza, a pozbycie się dywan pomoże utrzymać alergenów w zatoce.

Leki

Istnieje wiele leków, które mogą pomóc alergikom. Leki przeciwhistaminowe są dostępne bez recepty lub na receptę; blokują spust efekt alergenów. Leki obkurczające błonę śluzową nosa, obrzęk i zmniejszają przekrwienie. Istnieją również sterydów spraye donosowe receptę.

Skutki uboczne

Efekty uboczne zależą od rodzaju leku wykonania. Leki przeciwhistaminowe zwykle wywołują skutki uboczne, takie jak senność, suchość w ustach i nosie oraz niemożność koncentracji. Niektóre działania niepożądane zmniejszające przekrwienie są bezsenność, podwyższone ciśnienie krwi i bóle głowy. Nosa skutki uboczne sterydów bóle głowy, bezsenność, i przegrody nosowej perforację.