adcov.com

Akupresura Punkty na bóle głowy

Ból głowy może być trudne do leczenia. Mogą przyjść na szybkie i bez ostrzeżenia. Chociaż leki mogą być skuteczne, może upłynąć trochę czasu na pracę, więc być może trzeba będzie poradzić sobie z bólem, podczas oczekiwania na lekarstwa w życie. Jednak istnieją pewne punkty akupresury można spróbować. Są tacy, można to zrobić na własne oczy, i są inni, że ktoś inny musi stosować.

Identyfikacja

Akupresura to technika, w której ciśnienie z palców, dłoni, łokci, kolan i stóp stosuje się do ciała w celu stymulowania i odblokować przepływ energii chi i promocji zdrowia. Stymulowanie tych punktów nacisku może złagodzić napięcie mięśni i poprawić krążenie, aby pomóc złagodzić objawy ból głowy.

Technika

Aby zastosować akupresury na ból głowy za pomocą tych punktów, wykonaj następujące podstawowe zleceniodawców. Użyj dwóch palców i naciśnij, aż poczujesz, że boli dopuszczalnego poziomu. Powinno być nieco niewygodne, ale nie bardzo bolesne. Zamknij oczy i weź dźwiękowych oddechów. Zrelaksuj się przy zastosowaniu ciśnienia dla od 1 do 2 minut.

Punkt ciśnienie GB 20

Ten punkt jest dobry na ból w okolicy skroniowej i po bokach głowy. Znaleźć wgłębienie w tył głowy u podstawy czaszki. Następnie uruchom palców od środka karku, po prostu po pierwszym dużym mięśni czujesz. Twoje palce powinny przesuwać się w depresji. Naciśnij i lekko aż poczujesz delikatne miejsce i zrobić małe okrężne ruchy palcami.

Ciśnienie CO 4 pkt

To jest punkt akupresury na wszelkiego rodzaju bóle głowy. Ten punkt jest położony na taśmy ręki pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Można to zrobić w każdej strony, lub jeśli ktoś ma zastosowanie zarówno ciśnienie dla Ciebie. Aby zrobić to samodzielnie, należy umieścić kciuk na górze strony, a pierwszym palcem po stronie dłoni. Naciśnij ok, aż poczujesz delikatne miejsce. Użyj małe okrężne ruchy. Następnie przełączać się za ręce.

Ciśnienie Punkt LV 3

Ten punkt jest położony na górnej stronie stopy między dużym palcem a palcem pierwszego palca. Przesuń palcami wokół, aż znajdziesz depresji między kości i miejscu przetargu. Po raz kolejny, przytrzymaj i zastosować mały ruch kołowy.

Rozważania

Jeśli jesteś w ciąży lub ma jakiekolwiek przewlekłe stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ niektóre z tych punktów są przeciwwskazane w niektórych warunkach.