adcov.com

Ajurweda na zespół niespokojnych nóg

Ajurweda na zespół niespokojnych nóg


Ajurweda to indyjski system medycyny holistycznej, która zapewnia prowadzenie diety w celu utrzymania zdrowia i leczenia choroby. W Ayurvedzie, stany chorobowe są uważane za spowodowane brakiem równowagi jeden lub więcej doszów. Od dosza zasadniczo energie, przywrócenia równowagi jest głównym celem.

Dosze

W ayurwedy indywidualnie jest postrzegany jako kombinacja pięciu elementów również obecne w przyrodzie. Są to przestrzeń, powietrze, ogień, woda i ziemia. Elementy te łączy się w każdej jednostce tworząc to, co jest znane jako "doszy.To normalne".

Rodzaje doszami

Istnieją trzy główne dosze: vata, pitta i kapha. Według ajurwedy tradycji, choroba jest wyzwalany, gdy istnieje dysproporcja w dosz. W przypadku zespołu niespokojnych nóg nierównowaga w dosha vata.

Vata-pacyfikacji Dieta na zespół niespokojnych nóg

Od vata dosza dotyczy elementu powietrza, jego właściwości należą suchość, chłód, szorstkość, lekkość i stały ruch. Vata-pacyfikacji dieta pomoże niespokojne objawy nóg. Pokarmy, które są uważane vata-pacyifying to duszone warzywa, zupy puree, gotowane owoce, ciepłe ryżu i pszenicy budynie, mleczka orzechowe i ciepłe mleko.

Pokarmy, których należy unikać

Należy unikać żywności, które vata dosha. Obejmuje to suche i zimne pokarmy, takie jak suche zboża, zimnego mleka, surowych warzyw i lody. Należy również unikać psiankowatych, takich jak pomidory, bakłażan, ziemniaki białe i czerwone i zielone papryką, a także pikantne papryki, takich jak chili i papryki.

Lifestyle Zmiany Wagi Vata

Pewne zmiany w stylu życia mogą pomóc pewne objawy zespołu niespokojnych nóg, takie jak niekontrolowane ruchy i drżenie. Zachowaniu regularnych rutynowych jest niezbędna. Obejmuje to jedzenie posiłków w regularnych odstępach czasu oraz ustanawiające procedury regularnego snu. Jedz w spokojnej atmosferze. Ponadto, chodzić i medytować przez co najmniej 30 minut dziennie, aby uwolnić energię nerwowy.