adcov.com

Adolescent Czynniki ryzyka dla palących

Adolescent Czynniki ryzyka dla palących


Choć ryzyko zdrowotne palenia są liczne i dobrze znane, wielu nastolatków popada w nałóg każdego roku. Centrum Kontroli Chorób wykazały, że 80 procent dorosłych palaczy zaczęło się, gdy byli młodzież. Jednak niektóre dzieci są bardziej skłonne do rozpoczęcia palenia niż inne. Rodzice powinni być świadomi czynników ryzyka dla młodzieży palenia.

Historia rodziny

O rodziców, którzy palą, może znacznie zwiększyć ryzyko młodociany jest z paleniem. Według American Journal of Epidemiology, młodzież są bardziej narażone na dym jeśli widzą palących rodziców, i że ryzyko wzrasta w zależności od długości młodzież czas są narażone na palenie. Ponadto stwierdzono również, że matki, którzy palili i pili alkoholu przez całe ciąży są bardziej narażone na wychowywanie dzieci, którzy zaczęli palenia w młodzieży.

Poszczególne czynniki

Mayo Clinic informuje, że nastolatki, które mają niskie poczucie własnej wartości mogą być bardziej skłonni do rozpoczęcia palenia. Inne czynniki indywidualne, które mogą zwiększać ryzyko palenia obejmują wiek, spożywania alkoholu i sukcesów w nauce. Osoby, które nie stawiać nacisk na edukację są mniej prawdopodobne, aby zrozumieć ryzyka i skutków palenia. Nadwagą młodzież jest bardziej prawdopodobne, aby rozpocząć palenie, czasami myśli, że palenie będzie im pomóc schudnąć.

Przyczyny społeczne

Być może jednym z największych czynników ryzyka dla młodzieży palenie jest presja rówieśników i inne czynniki kontekstowe. Poza tym palenie przez rodziców, nauczycieli lub inne widzenie pracownicy szkoły mogą zwiększyć ryzyko młodzieży palenia. Presja na dym może być przytłaczająca dla niektórych dzieci w wieku szkolnym. Zachowania takie jak narkotyków i alkoholu również zwiększa ryzyko palenia tytoniu. Ponadto popkultura odgrywa dużą rolę w paleniu reklamowej w muzycznych, filmów i czasopism. Nastolatki mogą zacząć palić, aby wyglądać cool, czują niezależne lub działają starsze.