adcov.com

Acid Reflux jest zakaźna?

Refluks choroby spowodowane przez kwas żołądkowy płynącego do przełyku z żołądka, który wytwarza typowe symptomy, takie jak zgaga, chrypka, wzdęcia i odbijanie się. Refluks jest chorobą przewlekłą, ale to nie jest zaraźliwe.

Przyczyna

Twój dolnego zwieracza przełyku jest mięśni, które normalnie otwiera, aby umożliwić przejście przez pokarm do żołądka. Niektóre produkty mogą zrelaksować LES, co prowadzi do kwasu żołądkowego płynącej z powrotem do przełyku.

Wyzwalania przekąski

Czekolada, mięta, nabiał, owoce cytrusowe i soki, żywność i środki spożywcze, które są ostre, wysokiej zawartości tłuszczu lub smażone może zwiększyć ryzyko refluksu kwasu na bazie pomidorów. Alkohol i kofeina też zakłócać prawidłowe funkcjonowanie swojej LES, zgodnie z Mayo Clinic.

Zagrożenia

Nieleczony kwasu żołądkowego wyżera śluzówkę przełyku, a choroba może rozwinąć się w raka przełyku i owrzodzeniami przełyku.

Leczenie

Take over-the-counter leków, w tym leki zobojętniające, inhibitory pompy protonowej i H-2 blokery co najmniej 30 minut przed jedzeniem lub tuż po jedzeniu, aby zmniejszyć produkcję kwasu.

Zapobieganie

Unikać spożywania pokarmów, które powodują kwasu refluks. Nosić luźne ubrania, aby zapobiec ubrania z naciskając na brzuch, które mogą popchnąć kwas z powrotem do przełyku. Odczekać co najmniej 2 godziny po jesz przed leżącej, aby zapobiec cofaniu kwasu do przełyku, zgodnie z Mayo Clinic.