adcov.com

Accent Syndrome i Strokes zagranicznych

Accent Syndrome zagraniczna jest niezwykle rzadkie zaburzenia mowy. Dokumentacja istnieje tylko w 60 przypadkach zdiagnozowano Zespół obcego akcentu między 1941 i 2009. Ponieważ coraz więcej osób otrzyma diagnozę Foreign Accent Syndrome, lekarze dowiedzieć się więcej o tym, co powoduje, że zespół, możliwe wyniki zespołu i które są skuteczne metody leczenia tej rzadkiej mowy zaburzenia. Większość przypadków Foreign Accent Syndrome zdiagnozowano, do tej pory, są wynikiem skoku.

Cechy

Osoby, które doznały udaru powstałego w Foreign Accent Syndrome nagle rozwijać akcent zupełnie inny od ich własnych. Mogą mieć nawet nie odwiedził, nie mówiąc już mieszkał w okolicy akcent reprezentuje. Na przykład, z Chicago mogą cierpieć udar i nagle rozwijać silną włoski akcent. Najbardziej znanym przypadkiem tego rzadkiego zaburzenia mowy nastąpił w 1941 roku Norweżka doznał urazów głowy z odłamków. Kiedy zaczął mówić ponownie, miała niemieckim akcentem.

Przyczyna

Accent Syndrome zagranicznych jest wynikiem poważnego urazu głowy lub udaru uszkodzenia w jednym lub kilku obszarach mózgu odpowiedzialnych za mowę. Rzadkie zaburzenie mowy jest najczęściej z powodu uszkodzenia skoku w lewej półkuli mózgu, gdzie następuje przetwarzanie języka. Tylko dwa przypadki Foreign Accent Syndrome były wynikiem udaru uszkodzenia prawej półkuli mózgu w obszarze znanym wpłynąć mowy prozodii.

Identyfikacja

Diane Garst i William Katz z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas utrzymują, że ludzie cierpią z Foreign Accent Syndrome obecnej z prozodycznych i segmentowych zmian w mowie. Prozodia odnosi się do stresu osoba stawia na sylaby, jak mówią. Stres może być równa dla wszystkich sylab lub stres może być silniejszy, niż na jednej sylabie na inny. Segmentacja odnosi się do użycia samogłosek i spółgłosek. Spółgłoski i samogłoski w słowach wypowiedzianych można zmienić w jakiś sposób, wydłużonego, podstawiony inny dźwięk lub spadła od słowa w ogóle. Udar mózgu może mieć wpływ na uszkodzenie albo jeden lub oba, tych aspektów mowy, co brzmi tak, jakby pacjent mówi z akcentem.

Diagnostyka i leczenie

Według American Speech-Language-Hearing Association, diagnostyki i leczenia Foreign Accent Syndrome jest najskuteczniejszą z podejścia interdyscyplinarnego. Odpowiedni zespół diagnostyki i leczenia obejmie neurologa, radiologa i patolog mowy i języka medycznego do diagnostyki i planowania leczenia. Psycholog i neuropsycholog będzie zaangażowany w celu zapewnienia, zaburzenie nie jest zaburzeniem konwersji i jest z powodu uszkodzenia skoku. Po rozpoznaniu tego rzadkiego zaburzenia mowy, leczenie będzie obejmować monitorowanie medycznej udarem uszkodzonych obszarów, terapii mowy, szkolenia akcent (jak aktorzy otrzymują) i poradnictwa psychologicznego.

Rozważania

Osoba z rozpoznaną Foreign Accent Syndrome powinni otrzymać pomoc psychologiczna. Osoba może czuć się jakby częścią ich tożsamości brakuje i będzie potrzebował pomocy dostosowanie do nowego głosu i innych skutków uszkodzeń skoku. Ona może wymagać wsparcia i pomocy w radzeniu sobie z reakcjami, że otrzymuje od rodziny, przyjaciół i znajomych. Zdarzały się przypadki, w których to rzadkie zaburzenie mowy wyjaśnione przez kilka miesięcy, ale może trwać wiele lat. Ona potrzebuje pomocy, dopóki nie jest w stanie zaakceptować i dostosować się do zmian w swoim życiu.