Sporty wodne są Butelki szkodliwy?

May 18   by Aldrich

Plastikowe butelki sportowe zawierają substancję chemiczną o nazwie bisfenol A (BPA). BPA może być szkodliwe dla układu hormonalnego, ponieważ naśladuje się hormonalne hormon, estrogen.

Efekty

Zgodnie z University of Cincinnati naukowiec Scott Belcher: "Istnieje wiele dowodów naukowych wykazanie szkodliwego wpływu [na temat układu hormonalnego] bardzo małych ilości BPA w badaniach laboratoryjnych i zwierząt, ale trochę dowody kliniczne związane z ludźmi."

Ciepło i BPA

Belcher przeprowadzili badanie, w którym sportowe butelki były narażone na wrzącej wody i stwierdził, że nawet do 55 razy więcej niż BPA został wydany w normalnej temperaturze. Jego badania wykazały, że ciepło cieczy ma bezpośredni wynik na kwotę BPA zwolniony. Belcher podkreślił, że nadal nie jest jasne, jaki poziom BPA jest szkodliwy dla ludzi. Wyniki badań zostały opublikowane w 30 stycznia 2008 wydaniu czasopisma toksykologiczne Letters.

Produkty BPA-Free

Wiele produktów z tworzyw sztucznych są obecnie wydany w wersji BPA-free. Większość produktów oznaczono w pewien sposób, aby pokazać, że nie zawierają one BPA. Butelki sportowe metalowe są naturalnie wolne od BPA.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli chodzi o zużycie BPA, po prostu zakup wyrobów z tworzyw sztucznych w wersji wolne od BPA lub przejść do wyrobów metalowych.

Teorie / Spekulacje

Istnieje wiele teorii, że przypuszczają, że BPA może mieć wpływ na autyzmem a zaburzeniami funkcji poznawczych. Jednocześnie z tych teorii, badania wykazały związek między endokrynologicznych i neuro-endokrynnych hormonów w schizofrenii.

Related Articles