Skutki uboczne wysokich dawek biotyny

April 23   by Aldrich

Skutki uboczne wysokich dawek biotyny


Biotyna, inaczej znany jako witamina B7, jest jednym z ośmiu niezbędnych witamin ciała wymaga do działania. Biotyna służy jako nośnik dwutlenku węgla pozwala na syntezę tłuszczu, ułatwia utratę wagi i metabolizmu aminokwasów. Jest to również związane z utrzymanie włosy, skórę i paznokcie zdrowe. Przez normalnych dawkach, Biotyna nie ma żadnych znanych skutków ubocznych. Nadmiar stosowanie witaminy, jednak może mieć efekty uboczne, które rozciągają się z dodatniego na ujemne.

Eozynofilowe Pleuropericardial efuzji

Zdarzają się udokumentowanym przypadku gdy kobieta, która odbyła się bardzo wysokie dawki biotyny, zmieszane z witaminą B5 i wywoływano stan zwany eozynofilowe pleuropericardial opłucnowy. Stan ten jest zagrażającym życiu, i oznacza, że ​​krew lub powietrze występują w opłucnej, które mogą powodować infekcje. W tym konkretnym przypadku, stan zatrzymany natychmiast po mieszaninę biotyna i B5 przerwano.

Wady wrodzone i poronienia

W badaniach na zwierzętach, przy szczurów ciężarnych są w wysokich dawkach biotyny możliwość pomyłki jest znacznie zwiększona, a także wady wrodzone, ponieważ powoduje zmniejszenie biotyna łożysko szczurów pod względem wielkości, ale specyficzna przyczyna jest nieznana. Nie udowodniono, czy dzieje się w ludzkich ciąży, ale podczas ciąży wszystkich ssaków niedobór biotyny jest oczywiste.

Szybki wzrost włosów i paznokci

Wysoki poziom biotyny w swoich wynikach systemowych w szybko rosnące włosy i paznokcie, a także podejmowania włosy bardzo błyszczące i zdrowe. Może nawet zapobiec wypadaniu włosów i zachować kolor włosów. To może być dobre na chwilę, ale zdanie za dużo dobrych rzeczy może być prawdą. Organ może zrekompensować zbyt dużo biotyny z nadmiarem pocenie i oddawanie moczu.

Related Articles