Rak szyjki macicy jest wrażliwe na dotyk?

December 7   by Aldrich

Rak szyjki macicy jest wrażliwe na dotyk?


Rak szyjki macicy rzadko wykazuje jakiekolwiek oznaki lub objawy. Gdy komórki nowotworowe w obrębie szyjki macicy nie rozprzestrzenił się na pobliskich tkanek, może wystąpić bolesne objawy. Najczęściej jest to ból w obrębie miednicy i ból podczas stosunku, który może być następnie w niektórych przypadkach utrzymującego się bólu nóg lub plecach. Objawy te nie zawsze wskazują, że rak jest obecny. Istnieje również kilka warunków, które wykazują podobne objawy.

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest nienormalny wzrost komórek lub masa w dolnym segmentem macicy. Zgodnie z Mayo Clinic, z chorobą przenoszoną drogą płciową wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) jest co najmniej częściowo odpowiedzialna za większość przypadków raka szyjki macicy. Układ odpornościowy może kobiecy z HPV zwykle zapobiec powodując uszkodzenie. Objawy pojawiają się często dopiero po komórki na powierzchni szyjki stały nowotworowych. Objawy te mogą obejmować ból podczas stosunku płciowego i niezwykłej upławy lub krwawienie. Czasami są one następnie niedokrwistość, krwawienie z odbytnicy, utrata wagi, problemy z oddawaniem moczu, lub ciągłego bólu w miednicy, pleców i nóg.

Ból miednicy lub szyjki macicy

Lub wrażliwości na ból miednicy lub pochwie może wskazywać, że komórki rakowe są obecne, ale istnieje podobny zespół objawów kilku innych czynników. Zapalenie pochwy, szyjki macicy, torbiele i szyjki macicy wszystko lista miednicy lub ból pochwy wśród swoich objawów. W każdym stanie, ból lub wrażliwość często towarzyszy nieprawidłowego zakończenia. Badanie cytologiczne lub kolposkopii, badanie mikroskopowe komórek szyjki macicy, można ustalić, które, jeśli w ogóle, występują te warunki. Lekarze zalecają regularne projekcje cytologiczne, nawet gdy objawy nie występują.

Zapalenie pochwy

Najczęstsze przyczyny kobiety szukają opieki medycznej są objawy, takie jak swędzenie, wrażliwość pochwy, ból i pieczenie. National Institutes of Health (NIH) pamiętać, że te objawy wskazują na zapalenie pochwy lub zapalenie pochwy. Oprócz dyskomfortu, cuchnące często występuje wydzielina z pochwy. Warunkiem jest zwykle spowodowane zakażeniem bakteryjnym i mogą być leczone antybiotykami. Znane są również infekcje grzybicze i choroby przenoszone drogą płciową rzęsistkowica spowodować zapalenie pochwy.

Torbiel szyjki macicy

Według dr Marii Gallenberg z Mayo Clinic, nienowotworowe guzki mogą tworzyć się na szyjce macicy. Są to tak zwane szyjki macicy lub nabothian torbiele. Gdy tkanka z zewnętrznej części szyjki rosną w tkance na wewnętrznej części, śluz i tworzy się uwięzione te torbiele. Podczas gdy są one na ogół nieszkodliwe i bezbolesne, mogą czasem rosną wystarczająco duże, by spowodować ból. Jeśli torbiel osiąga bolesny etap i jest połączony z niezwykłą rozładunku lub krwawienia, Gallenberg sugeruje biopsji po to, aby wykluczyć raka.

Szyjki macicy

Szyjki macicy, choroba charakteryzująca się obrzękiem na końcu macicy, może również powodować dolegliwości bólowych. Według NIH, pacjenci z pochwy, szyjki macicy wystąpić bólu, ciśnienia lub "ciężar" w miednicy, bolesny stosunek płciowy i. Nieprawidłowe wyładowania, krwawienie i zapalenie ściany pochwy mogą towarzyszyć takie objawy. Szyjki macicy jest najczęściej spowodowane przez STD. W niektórych przypadkach może to być spowodowane reakcją alergiczną na antykoncepcyjnych.

Related Articles