Przyczyny spadku DHEA

June 29   by Aldrich

Przyczyny spadku DHEA


DHEA jest skrócona nazwa dehydroepiandrosteronu, steroidowego hormonu wytwarzanego przez organizm. DHEA odgrywa rolę w procesie starzenia i poziom spadku hormonu naturalnie po ludzi dożywa 30 roku życia. Wiek jest głównym powodem spadku DHEA. Jednakże inne czynniki, takie jak leki i dietę, może również spowodować spadek. Hormon ten jest również związany z pamięcią i warunków związanych z pamięcią, takich jak choroba Alzheimera.

Podstawy

DHEA jest wytwarzany głównie w gruczołach nadnerczowych. Jest pochodną hormonu body's "master" pregnenolon, który z kolei wywodzi się z cholesterolu. DHEA może metabolizować w obu estrogenu i testosteronu, hormonów płciowych i istnieje związek między wysokim poziomem hormonów płciowych w okresie młodości i poziom DHEA. Jest również odpowiedzialny za ogólną dobrego zdrowia młodych ludzi i niski poziom może spowodować szczególnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca i choroby serca.

Kobiety

Poziom DHEA zmniejszy się z około 35 roku życia kobiety są w gorszej sytuacji, ponieważ zaczynają się mniejszych ilości DHEA niż mężczyzn i gdy poziom zaczyna się zmniejszać, również tracą DHEA w szybszym tempie. Utrzymują, że DHEA poziomu jest o 30 procent wyższy niż poziom u kobiet. Niski poziom DHEA u kobiet, zwłaszcza po menopauzie, gdy poziom estrogenów jest również obniżona, są związane z osteoporozą i zwiększonym ryzykiem chorób serca.

Dieta

Zgodnie z Medline Plus, choć dzikie słodkie ziemniaki i soja są używane do produkcji syntetycznych suplementów DHEA, jedząc je w formie żywności nie podniesie poziom DHEA jako ciało can not konwersji substancji chemicznych zawartych w yam i soi do DHEA. Medline stanowi również, że wegetarianie mają wyższy poziom DHEA niż nie-wegetarian. Jednak, gdy samice wegetarianie stracić estrogenów w okresie menopauzy, poziom DHEA również spadek.

Kortykosteroidy i insuliny

Według Medline, możliwe jest, że niektóre leki przeciwzapalne powoduje spadek poziomów naturalnych DHEA i mogą zmniejszać skuteczność dodatków DHEA. Deksametazon, hydrokortyzon, metyloprednizolon i prednizon są wśród wymienionych zabiegów Uważa się, że ten efekt. Insulina może również niższe DHEA, więc ktoś za pomocą insuliny i DHEA musi mieć świadomość, że suplementy mogą być mniej skuteczne.

Related Articles