Physical Therapy dla przewlekłej niestabilności barku

March 6   by Aldrich

Niestabilność barku w przewlekłej sensie pojawia się, gdy szef ramienia lub kości ramiennej, jest zmuszony z kapsuły na ramię z siły zewnętrznej. Zwichnięcie może wystąpić w wyniku urazu stawu lub dalszego nadużywania. Jak zwiększyć szanse dyslokacji po początkowym odcinku, pacjenci mogą korzystać z fizycznej terapii leczenia skupiają się na wzmocnieniu mięśni otaczających staw.

Leczenie początkowe

Według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej (AAOS), zwichnięcia barku (częstą przyczyną niestabilności barku) występuje, gdy więzadła, ścięgna i mięśnie wokół ramienia poluzować lub podarte. W rezultacie, początkowe oczyszczalnie skupi się na minimalizacji zapalenie stawu jednocześnie wspierania większy zakres ruchu w ramieniu. Ćwiczenia koncentrujące się przede wszystkim na rotacji wewnętrznej i zewnętrznej z minimalnym obciążania są zwykle wprowadzane podczas rozpoczęcia leczenia. Ręczne techniki mobilizacyjne koncentrujące się na stożka rotatorów będzie również realizowany przez terapeutę do dalszej pomocy w kontroli zapalenia. Podczas tej początkowej fazie leczenia, pacjenci będą zazwyczaj wymagane nosić temblak do wsparcia chorej kończyny.

Mid-Leczenie

Według ShoulderSolutions.com, pacjenci, którzy doznali zwichnięcia barku spowodowane niestabilnością są o 50 procent bardziej narażone na kolejny zranić ramię w przyszłości. W rezultacie pacjenci muszą zacząć ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni otaczających kapsułę ramię. Ćwiczenia mogą obejmować zgięcia i wyprostu ruchy wadze od 5 do 10 kg, w zależności od ciężkości urazu. Terapeuci zajmą się również dalszego zakresu ruchu rozciągania w próbie dostarczenia organizmu najbardziej mobilną wspólne minimum 180 stopni i 120 stopni zgięcia uprowadzenia. Pacjenci mogą wymagać nadal pomoc z procy, ale to nie może być wymagane dla urazów dolnej ciężkości.

Koniec Leczenie

Pacjenci powinni mieć pełny zakres ruchu w obrębie barku w czasie wypisu terapii oraz powinny być w stanie wykonywać większość zgięcia i rozciągnięcia ćwiczeń z co najmniej 15 kg. Zaawansowane ruchy ramię (jak rzucanie i chin-ups) są często wprowadzane na etapie zakończenia leczenia. Aby zapobiec przyszłej niestabilności barku lub zwichnięcia, fizjoterapeuta będzie rozładować pacjenta z programu ćwiczeń w domu, koncentrując się na wzmocnieniu mięśni i utrzymanie mobilności.

Related Articles