Objawy Mold ekspozycji

July 16   by Aldrich

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, pleśń to rodzaj grzyba, który znajduje się wewnątrz i na zewnątrz, i najlepiej rośnie w ciepłych i wilgotnych warunkach. Pleśń rozprzestrzenia odtwarzając przez zarodniki i może rozprzestrzeniać się szybko. Kiedy ludzie stykają się z formy, mogą wystąpić różne objawy, z których niektóre mogą być ciężkie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat objawów ekspozycji formy.

Efekty

Gdy ludzie, którzy są wrażliwi na formy wchodzą w kontakt z nim, mogą wystąpić objawy w tym zatkanego nosa, podrażnienie skóry i podrażnienia oczu, zgodnie z CDC. Chociaż te reakcje są łagodne formy, niektórzy ludzie doświadczają ciężkie reakcje, takie jak gorączka, duszność i formy infekcji płuc, zgodnie z CDC. Ci, którzy doświadczają poważnych objawów narażenia formy także może wystąpić biegunka, utrata apetytu, wymioty, utrata pamięci, obrzęk węzłów chłonnych w neach i pachy, zaburzenia oddychania i infekcje ucha, według moldsickness.org. W najcięższych przypadkach, ślepota, uszkodzenia mózgu, może pojawić się rak, a nawet śmierć.

Znaczenie

Forma może być toksyczny dla ludzi spożywany przez przypadek. Według Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Jork, ludzie zgłaszali toksyczność formy od jedzenia spleśniałe ziarna. Ludzie, którzy mają na ogół istniejących warunków układu oddechowego, alergii i zaburzeń immunologicznych są na większe ryzyko wystąpienia objawów po ekspozycji na pleśń.

Geografia

Podczas gdy forma ma tendencję do wzrostu w miejscach wilgotnych, jest najczęściej znaleźć w antykwariatach, młynów, terenów budowlanych, kwiaciarni i szklarniach, zgodnie z CDC. W domu, powodzi, przecieki w dachu, wilgotne piwnice, pary z kuchnią i łazienką i mokrych ubrań to tylko niektóre ze sposobów, że wzrost formy może być stymulowane, według Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Jork.

Rozważania

Jeśli ktoś myśli, że został wystawiony na formy i doświadcza objawów, powinien skontaktować się z lekarzem. Lekarz może następnie odnieść go do specjalisty, który leczy pacjentów z alergią pleśni lub lekarza chorób zakaźnych, zgodnie z CDC.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie mogą zmniejszyć swoje zaangażowanie do formy unikając obszarów, gdzie rośnie, w tym obszary zalesione, skoszonej trawy i stosy kompostu według CDC. Zaleca się również, że każda forma, która znajduje się usunąć z mieszanką wybielaczy i wody lub wody z mydłem. Utrzymując poziom wilgotności w domu między 40 a 60 procent, zastępując nasączone dywany i za pomocą klimatyzatora lub osuszacza podczas wilgotnych miesięcy może zapobiec rozwojowi pleśni, zgodnie z CDC. Ludzie mogą określić, czy ich domy i miejsca pracy mają problem formy, gdy je zobaczą. Często wygląda furry, odbarwić lub śliski, według Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Jork.

Related Articles