Niebezpieczeństwa Food Grade Okrzemkowe Ekspozycji

April 10   by Aldrich

Niebezpieczeństwa Food Grade Okrzemkowe Ekspozycji


Ziemia okrzemkowa składa się z dwutlenku krzemu, Jest znany również jako amorficznej krzemionki i proszku krzemionki między innymi nazwami. Nazwa odnosi się do ziemi okrzemkowej źródło materiału w postaci proszku składa się z tłoczonych skamieniałych szkieletów tych prehistorycznych stworzeń. Zarówno zgrubne i dokładne ziemi ziemia okrzemkowa jest dostępna jako substancji spożywczej.

Ryzyko połykanie

Spożywczy ziemi okrzemkowej nie jest trujący dla ludzi i wielu producentów żywności używać go w przygotowywaniu żywności. Ziemi okrzemkowej ma właściwości chemiczne, które uniemożliwiają jedzenie z zbrylaniu więc może przepływać prawidłowo i płyny z spieniania. To także wpływa na kiełkowanie nasion i może być częścią procesu filtracji. Materiał ten jest higroskopijny, dlatego odgrywa także rolę w utrzymaniu pokarmy suche. Proszek jest również nie są niebezpieczne w dotyku.

Zagrożenia Wdychanie

Głównym zagrożeniem spożywczej ziemi okrzemkowej, wynika z faktu, że ma postać proszku i jest wykonana z krzemionki. Osoba może wdychać proszku do płuc i zachoruje. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, że wdychany krzemionkowy może powodować szereg chorób, takich jak pylicy krzemowej. Inne choroby płuc mogą również być bardziej prawdopodobne z wdychaniem krzemionki, takie jak gruźlicę. Ekspozycja na krzemionce może również uczestniczyć w rozwoju innych chorób płuc non-pokrewne, takie jak autoimmunologiczne problemów i przewlekłej choroby nerek. Zagrożenia te są bardziej prawdopodobne powtarzających ekspozycji na substancję.

Ryzyko podrażnienie

W tomiczne cząstki proszku ziemi może również powodować podrażnienie ze względu na ich niewielkie rozmiary i właściwości ściernych. Jeśli osoba jest narażona na proszku, proszek może dostać się do oczu, które są wrażliwe na kurz. Oczy mogą stać się czerwone i porysowany, choć efekt ten jest tymczasowy. Pył może podrażniać błony śluzowej gardła i wnętrza nosa.

Ryzyko raka

Spożywczy ziemi okrzemkowej nie jest wewnętrznie rakotwórcze, ale zmiany w płucach, że człowiek może cierpią w wyniku ekspozycji krzemionkowy może prowadzić do raka płuc.

Środki bezpieczeństwa

Negować ryzyko inhalacji krzemionki, pyłu powinny być traktowane w przewiewnym miejscu. Osoba, która jest narażona na spożywczej kurzu ziemia okrzemkowa należy przejść do obszaru świeżego powietrza. On powinien umyć oczy czystą wodą, pić czystą wodę, aby usunąć zanieczyszczenia z jego gardła i cios nos do usuwania pyłu uwięzione tam. Pył może być szczególnie irytujące, aby osoby z wcześniej istniejącej choroby dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli, rozedma płuc lub astmę.

Related Articles