Lexapro Wpływ na Starszych

June 30   by Aldrich

Lexapro jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), stosowany w leczeniu depresji i lęku. To działa w celu skorygowania nierównowagi chemicznej w mózgu, aby złagodzić objawy ciężkiej depresji: brak energii, utrata zainteresowania, utrata popędu płciowego, zaburzenia snu, przejadanie się lub utrata apetytu. Podobnie jak wszystkie leki stosowane w leczeniu depresji, Lexapro ma skutki uboczne. Artykuł ten odnosi się do obaw osób starszych cierpiących na depresję przyjmujących lek.

Jak Lexapro Works

Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, klasa leków, do której należy Lexapro) działają zwiększając ilość aktywnego serotoniny w mózgu. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który wysyła sygnały chemiczne w mózgu. Serotonina wpływa na apetyt, nastrój i gniew. To podróż między presynaptycznego komórki postsynaptycznej receptora i zrobić swoją pracę. Normalnie istnieją pewne wchłanianie lub "reuptake" serotoniny w presynaptycznych komórki zanim osiągnie postsynaptyczny receptor. SSRIs ograniczenia tego wychwytu zwrotnego, zwiększanie ilości serotoniny doprowadzane do postsynaptycznego receptora.

Częste działania niepożądane

Skutki uboczne Lexapro są zazwyczaj łagodne i spadek po kilku tygodniach przyjmowania leku. Działania niepożądane mogą obejmować:
Zmniejszenie lub utrata apetytu
Nudności
Suchość w ustach
Bezsenność
Zmęczenie
Senność, ziewanie, zmęczenie
Pocenie się
Zaburzenia seksualne (szczególnie hamowanie zdolności samców do osiągnięcia orgazmu)

Niezbyt częste działania niepożądane

Niektóre bardziej niezwykłe efekty uboczne mogą wskazywać negatywny lub paradoksalne (odwrotny) reakcję na lek. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych są doświadczeni, natychmiastowa pomoc lekarska może być konieczne:
Zawroty głowy, szczególnie podczas stania (ze względu na niskie ciśnienie krwi)
Pobudzenie, ataki paniki
Niska sodu we krwi (powoduje uczucie słabości fizycznej, splątanie)
Poważne reakcje alergiczne
Wysoka gorączka
Mania, halucynacje
Drgawki, drżenia

Działania niepożądane dla osób starszych

Lexapro może być przepisywany pacjentom powyżej 65 lat w mniejszej dawce. Działanie i skutki uboczne są takie same jak w przypadku młodszych pacjentów.

Przed podjęciem Lexapro

Przed zastosowaniem leku Lexapro lub jakichkolwiek leków na receptę, porozmawiać z służby zdrowia. Nie mogą być interakcje z lekiem aktualnie przyjmuje lub z wcześniej istniejącego stanu zdrowia. To zawsze najlepiej przed wprowadzeniem czegoś nowego w swoim ciele, aby skonsultować się z lekarzem.

Related Articles