Leki, które powodują uszkodzenia wątroby

May 13   by Aldrich

Wątrobę, narząd największą wewnętrzną, wykonuje się ponad 300 funkcji w organizmie. Filtruje wątroby toksyn i innych substancji z organizmu, wytwarza hormony, które pomagają w trawieniu i pomaga innych funkcji narządu prawidłowo. Przyjmujących pewne leki powodują uszkodzenie wątroby, zmniejszenie zdolności do pracy w charakterze filtra i odtruwa w organizmie.

Przyczyny uszkodzenia

Wątroba rozkłada lek spożycia, w tym leki na receptę, over-the-counter leków, ziół i suplementów. US National Library of Medicine mówi wątroby niektórych ludzi pracuje wolniej rozbić leków, zwiększając ich szanse na doświadczanie zapalenie wątroby. Robienie dużych ilości leków powoduje uszkodzenia wątroby, jak również. Wątroba nie może pracować tak szybko, jak substancje są spożywane. Dr Jorge L. Herrera z University of South Alabama College of Medicine mówi, w rzadkich przypadkach, leki, które zostały przetestowane klinicznie i uznane za bezpieczne spowodował uszkodzenie wątroby po używane przez miliony ludzi.

Objawy

Objawy uszkodzenia wątroby, ból brzucha, nudności i wymioty, utrata apetytu, ból w prawym górnym rogu brzucha, ciemny mocz, bóle głowy, zmęczenie, biały stolca i żółtaczka. Według dr Herrera znaczne ilości uszkodzenie wątroby występuje przed wystąpieniem objawów. Badania krwi wykrycie polekowego uszkodzenia wątroby zanim pojawią się objawy.

Over-the-counter leków

Leki przeciwbólowe i reduktory gorączka spowodować zapalenie wątroby. Paracetamol, powszechnie nazywane Tylenol, powoduje uszkodzenie wątroby, gdy podjęte w nadmiarze. Dr Herrera zaleca, że ​​zdrowi ludzie nie powinni przyjmować więcej niż 1000 mg paracetamolu na dawkę i nie przekracza 4000 mg na dobę. Mówi się podzielić dawkę do 1000 mg kiedykolwiek sześć godzin, nie należy przyjmować i nie przyjmować tego leku dłużej niż trzy do pięciu dni. U pacjentów z chorobą wątroby ograniczyć ilość paracetamolu do 2000 mg na dzień. Spójrz na ponad-the-counter leki przeciwbólowe oznaczonych "nie aspiryna", ponieważ paracetamol jest głównym składnikiem. Ibuprofen i naproksen przyczyną uszkodzenia wątroby, jak również.

Leki na receptę

Leki na receptę powodować uszkodzenia wątroby w rzadkich przypadkach. US National Library of Medicine listę leków, które powodują stan zapalny wątroby. Leki te obejmują kontroli urodzeń pigułki, tabletki odchudzające, statyny, leki gruźlica, sterydy anaboliczne, leki przeciwdepresyjne, antybiotyki i leki nadciśnienie. Lekarze przeprowadzać regularne badania krwi u pacjentów przyjmujących te leki do monitorowania poziomu enzymów wątrobowych.

Zioła i suplementy

Zioła i suplementy są oznaczone naturalne, ale są toksyczne dla wątroby. Produkty te nie doświadczają tego samego badania klinicznego, jak leki na receptę i są sprzedawane bez dowodu naukowego kopii swoich roszczeń. Według dr Herrera, te naturalne produkty to chaparral, żywokost herbaty, kava, jarmułkę i Yohimbe. Uszkodzenie wątroby od podejmowania zbyt dużo witaminy A i żelaza. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych ziół i suplementów.

Leczenie

Idź do lekarza, jeśli objawy wystąpią po rozpoczęciu nowych leków. Lekarze dostosować leki, jeśli u pacjenta wystąpią objawy związane z uszkodzeniem wątroby. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje ponad-the-counter leków, ziół i suplementów. Ty lekarz może zalecić zaprzestanie tych produktów, aby uniknąć zapalenia wątroby.

Related Articles