Korzyści zdrowotne wynikające z oleju lnianego

June 8   by Aldrich

Olej lniany jest bardzo popularny suplement diety, który ma na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jest on wykonany z nasion lnu i nazywany również olej lniany. Olej lniany zawiera duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są uważane zapobiec wielu śmiertelnych chorób. Ponieważ nie można się oleju lnianego w wielu produktach spożywczych, olej lniany lub tabletek zawierających to są podstawowe sposoby ludzie spożywają go.

Identyfikacja

Olej lniany są pożywne z powodu jego dużej zawartości kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych. Zawiera on również mniejsze ilości omega-6 niezbędnych kwasów tłuszczowych. Obie liczby są niezbędne dla dobrego funkcjonowania metabolicznego. Olej lniany zawiera około dwukrotnie więcej omega-3, a tym samym ilość oleju rybnego, który jest kolejnym popularnym dodatek. Olej lniany zawiera potas, cynk, magnez, lecytynę i witaminy B.

Znaczenie

Badania wykazały, że kwasy omega-3, kwasy tłuszczowe zmniejszenie zapalenia w organizmie. To może pomóc w zapobieganiu chorób, takich jak zapalenie stawów i choroby serca. Omega-3 jest również niezbędne dla prawidłowego wzrostu u dzieci, a także wyższe funkcje mózgu. Omega-6 działa z omega-3 w organizmie. Niestety, większość Amerykanów już zbyt dużo omega-6 w diecie, co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Olej lniany zawiera około cztery razy więcej omega-3 jako omega-6. Pomaga to zrównoważyć proporcje.

Efekty

Olej lniany jest uważana za jeden dodatek, który może być wykorzystywany do leczenia długiej listy chorób. Uważa się, że pomaga kontrolować wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i zapalenie stawów. Zwiększone omega-3, kwasy tłuszczowe, uważa się, że zmniejszają objawy depresji, choroby jelit oraz zapalenia prowadzą do astmy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Olej lniany jest również popularny jako profilaktycznej dodatku. Uważa się, że wzmocnienie systemu odpornościowego, poprawę układu krążenia, i utrzymywać system nerwowy. Niektóre badania sugerują, że olej lniany może przyczynić się do zdrowego układu rozrodczego, należy stawów działa dobrze i zapobiega lub opóźnia wystąpienie pewnych typów nowotworów.

Ostrzeżenie

Olej lniany należy przyjmować tylko z umiarem. Spożywać nie więcej niż jedną łyżkę surowego oleju lnianego dziennie. Jeśli pacjent przyjmuje pigułki oleju lnianego, nie bierz więcej niż 3000 mg na dobę. Przed połknięciem jakichkolwiek olej lniany dzieci powinny skonsultować się z lekarzem. Także porozmawiać z wykształceniem medycznym, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki na receptę. Olej lniany może kolidować z nich spowalnia lub zapobiega ich wchłanianiu.

Related Articles