Jaka jest różnica pomiędzy RA i stawów?

December 29   by Aldrich

Jaka jest różnica pomiędzy RA i stawów?


Zapalenie stawów jest to termin medyczny, który oznacza "zapalenie stawów". Istnieje ponad 100 typów chorób, które mieszczą się w tej kategorii. Jednym z najczęściej jest reumatoidalne zapalenie stawów.

Artretyzm

Zapalenie stawów i RA są zarówno chorób przewlekłych. Zapalenie stawów może zaatakować w każdym wieku i atakuje dowolny rodzaj. Reumatoidalne zapalenie stawów występuje częściej u kobiet starszych. Oba mogą być leczone, ale nie utwardzona.

Objawy

Wszystko zapalenie stawów dotyka stawów, powodując stan zapalny, ból, sztywność i uszkodzenia chrząstki. Oprócz tych objawów, reumatoidalne zapalenie stawów może spowodować gorączkę, zmęczenie, utrata apetytu.

Powikłania

Zapalenie stawów może być tyle, aby utrudnić rutynowe czynności, takie jak ubieranie, chodzenie, zginanie i chwytania bolesne. Reumatoidalne zapalenie stawów może rzeczywiście spowodować deformację stawów i utraty ruchu, tworząc trwałe kalectwo. Może także mieć negatywny wpływ na serce i płuca organizmu.

Przyczyny

Przyczyny zapalenia stawów obejmują nadużywania stawów, nadmiernego picia i złą dietę. Może być również dziedziczne. Przyczyną RZS nie jest znana, ale występuje, gdy immunologiczne awarii i atakuje stawy organizmu.

Leczenie

Leczenie zapalenia stawów obejmują ciepłej / zimnej terapii, terapii masażu, leków i chirurgii. Leczenie RZS to leki, ćwiczenia, i poczucie wspólnych technik zarządzania i ochrony.

Related Articles