Jak łatwo pozbyć się gazu i wzdęcia

April 3   by Aldrich

Jak łatwo pozbyć się gazu i wzdęcia


Gaz i wzdęcia mogą być bardzo nieprzyjemne i irytujące. Kiedy jesteś nadęty i pełen gaz, ubrania nie pasują dobrze, zmęczony i brak energii, i czuć po prostu straszne. Ale nie musisz żyć z okropnym uczuciem gazu i wzdęcia. Oto kilka wskazówek, aby pozbyć się gazów i wzdęcia, które pomogą Ci poczuć się jak siebie ponownie.

Instrukcje

1 Jeśli stwierdzisz, że jesteś pełen gaz i nie wzdęcia kilka razy dziennie lub więcej, być może trzeba rozważyć zmianę diety. Żywności, takich jak fasola, nabiał, niektóre warzywa, kapusta, i pan smażone i smażonych rzeczy może powodować gromadzenie się gazu w żołądku. Możesz spróbować uniknąć tych środków spożywczych lub przynajmniej ograniczających spożycie tych pokarmów. Spróbuj wycinania niektóre z tych pokarmów, po jednym na raz, aby zobaczyć, które najlepiej pomóc kontrolować gaz i wzdęcia. Jeśli gaz i wzdęcia są bolesne i stałe, prawdopodobnie należy trzymać z dala od tych środków łącznie, a jeść więcej żywności wzbogaconej w błonnik zamiast.

2 Gaz i wzdęcia może być problem, jeśli masz alergie pokarmowe. Alergie pokarmowe powodują, że organizm reaguje w taki sposób, że jest on prawie próbuje pozbyć ciała żywności, który jest przyczyną alergii. Stwarza to gazy i wzdęcia. Aby dowiedzieć się, czy masz alergię pokarmową, prowadzić dziennik żywności jecie na co najmniej tydzień. Uwaga co żywności przynieść więcej gazu i wzdęcia. Oznaczyć każdy z czekiem lub gwiazdy. Może się okazać, że tylko uczulenie na jeden jedzenie i pozbycie się tej żywności z diety leczy gazy i wzdęcia. Na przykład, wiele osób jest uczulonych na nabiał i unikać żywności z mlecznego w tym mleko, ser i jogurt. Zamiast tego, osoby z alergiami mlecznych wybierają produkty sojowe, które pomagają złagodzić gazu i wzdęcia. Zobacz, co żywności dać swoje ciało i wzdęcia gazu oraz ograniczenia lub wyeliminowania ich poczuć się lepiej.

3 Niektórzy ludzie, którzy doświadczają nadmierne gazy i wzdęcia są rzeczywiście nietolerancją laktozy. Często, laktoza może stworzyć bolesne gazy i wzdęcia w brzuchu dla tych, którzy nie są w stanie spożywać laktozy. Aby dowiedzieć się, czy jesteś nietolerancją laktozy, spróbuj przełączyć się do laktozy mleka i uniknąć ser, lody i jogurt, chyba że go soi. Spróbuj tego przez tydzień i zobaczyć, czy można zauważyć różnicę w gaz i wzdęcia byłeś uczucie. Istnieje wiele laktozy marek dostępnych, a nawet mleka sojowego, jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą. Może się okazać również, że przejście do laktozy mleko pociesza swoich jelit i pomaga regulować cykl łazienka. Wskazówka: aby szybko i łatwo dowiedzieć się, czy nietolerancją laktozy, spróbuj pić jak najwięcej mleka pełnego, jak można w ciągu kilku godzin. Jeśli kończy się w łazience większości dnia lub nieprzyjemne bóle, będziesz znać powód.

4 Jednym z powodów, dla gazów i wzdęcia jest to, że możesz mieć IBS (zespół jelita drażliwego). IBS jest problem w jelicie grubym, gdzie regularne procesy fermentacyjne są z walnięcie. Z IBS masz tendencję do biegunki, zaparcia, gazy i wzdęcia na stałe i nigdy nie czuć się "normalne". Lekarz może pomóc zdiagnozować IBS zadając kilka pytań dotyczących codziennej rutyny w łazience. Jeśli stwierdzi, że masz IBS, może sugerować, że można uniknąć rzeczy, które mogą podrażniać jelita grubego, w tym kawy, palenie papierosów, i pikantnych potraw. Lekarz może również być w stanie zaproponować leki, aby pomóc z objawami IBS, czy to, dlaczego o gaz i wzdęcia. Pamiętaj, aby porozmawiać z nim po raz pierwszy, zanim się na jakieś leki.

5 Można także wziąć OTC (over-the-counter) leki do łagodzenia gazu i wzdęcia. Leki takie jak Beano, Gas-X i Flatulex pomocy w celu zaradzenia objawy gazu i wzdęcia, bez konieczności zmiany diety. Uciecha należy wziąć pół godziny przed jedzeniem, aby zapobiec gazu i wzdęcia, podczas gdy dwa inne leki OTC są objawy, które pojawiają się po spożyciu żywności. Tylko pamiętaj, aby przeczytać wskazówki całkowicie przed podjęciem zrozumieć, jak one działają i czy są jakieś skutki uboczne lub inne interakcje leków zaangażowanych. Jeśli chodzi o przyjmowanie leków OTC, możesz porozmawiać z lekarzem na temat innych opcji, lub porozmawiać z nim o recepty, które pomogą złagodzić gazu i wzdęcia.

Related Articles