Fibrocystic ból piersi

June 1   by Aldrich

Zgodnie z Mayo Clinic, ponad połowa kobiet doświadcza dysplazję piersi w pewnym momencie w ich życiu. Charakteryzują się tkanki, która czuje nierówne lub wyboista i są zwykle wynikiem nadmiernej produkcji estrogenów. To nie jest poważna choroba, ale może powodować ból i tkliwość. Te zmiany w tkance piersi najczęściej występuje w wieku pomiędzy 20 i 50. Kilka opcji leczenia i opieki nad własnym strategii dostępne do czynienia z chorobą i związanej z nim ból i dyskomfort są. Leczenie będzie zależała od nasilenia objawów.

Leki

Użyj over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak Tylenol lub Motrin w leczeniu łagodnego bólu. Lekarz może dać doustne środki antykoncepcyjne, aby zrównoważyć poziom hormonów i zmniejszają powstawanie torbieli. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać danazol, lek, który działa jak męskich hormonów, które zapobiegają nadmiernej produkcji estrogenów. Niepożądane skutki uboczne, takie jak nadmiar owłosienia i trądzik sprawiają, że niepożądana opcja.

Procedury medyczne

Biopsja cienkoigłowa polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły do ​​torbieli do spuszczania płynu. Eliminuje to guzek, usuwając towarzyszący ból i dyskomfort. Utrzymujące się torbiele może trzeba usunąć, jeśli nie odpowiadają one aspiracji.

Sugestie żywieniowe

Zgodnie z Mayo Clinic, badań dotyczących wpływu kofeiny na ból piersi były niejednoznaczne. Jednak anegdotyczne doniesienia wskazują, ograniczania lub wyeliminowania spożycie kofeiny może złagodzić ból związany z dysplazję piersi. Może chcesz spróbować, aby zobaczyć, czy to poprawia swój ból. Utrzymanie spożycie tłuszczu w 20 procent całkowitego kalorii może zmniejszyć dysplazję bóle piersi; wynika to z faktu, że hormony są wytwarzane z tkanki tłuszczowej. Zmniejszone spożycie tłuszczu zapobiega nadmiar tkanki tłuszczowej, która będzie produkować nadmiar estrogenów. Dietę w błonnik pomaga organizmowi przejść przez nadmiar estrogenów stołka zanim zostanie wchłonięte przez organizm.

Naturalne suplementy

Olej z wiesiołka jest bogaty w kwas linolowy niezbędnego kwasu tłuszczowego. Środowisko medyczne jest zdania, że ​​kobiety z fibrocystic bólu piersi występuje niedobór tego kwasu tłuszczowego. Uzupełniające pomaga złagodzić ból i stan zapalny tkanki piersi i sprawia, że ​​mniej wrażliwe na zmiany hormonalne. Weź 02:59 kapsułki trzy razy dziennie. Olej rybi zawiera korzystne kwasy tłuszczowe, które leczą ból i stan zapalny; podjąć zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu. Vitex ma długą historię stosowania w produkcji hormonów równoważenia; podjąć zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu.

Inne sugestie

Hot kaczki stosowane do piersi może pomóc złagodzić ból. Firma biustonosz wsparcie, najlepiej wyposażone przez profesjonalny, może złagodzić ból i dyskomfort. Sobie biustonosz sportowy podczas ćwiczeń i spania może złagodzić dyskomfort i ból, zwłaszcza, gdy Twoje piersi są uczucie dodatkowo wrażliwa.

Related Articles