Fakty na temat witaminy B3

November 11   by Aldrich

Witaminy B3, zwany także niacyny, ma szereg istotnych zadań w organizmie człowieka. Oprócz jego funkcji regulacyjnych w reakcji ciała i strumienia krwi, niacyny można stosować w celu łagodzenia skutków ubocznych pewnych warunkach, takich jak alkoholizm. W sumie, witamina B3 jest ważny składnik dla ludzi do regularnego przyjmowania.

Przepływ krwi

Jednym z zadań witaminy B3 w organizmie jest do działania jako łagodny środek rozszerzający naczynia. Oznacza to, że niacyna rozszerza naczynia krwionośne, co prowadzi do zwiększenia przepływu krwi. Dobra cyrkulacja jest niezbędna dla dobrego zdrowia, a także pomaga w uzdrowieniu.

Tłuszczu

Niacyna działa, aby pomóc zatrzymać mobilizacja tłuszczu jest usuwany z tkanek. To nie znaczy, że niacyna zatrzymuje utratę masy ciała; z dala od niego. Kiedy tłuszcze są zmobilizowane, powiedzmy przez osobę do picia alkoholu, tłuszczu przechodzi do krwiobiegu i jest przenoszona do wątroby. To może prowadzić do trudności w wątrobie, co odpowiednie dawki niacyny może działać w celu zapobiegania.

Snu REM

W doświadczeniach prowadzonych na zwierzętach, takie, które otrzymały duże dawki niacyny doświadczył znacznie dłuższe okresy REM (lub szybkim ruchem oka) snu. Jest to okres, który jest uważany za najbardziej spokojny, i to często okres snu, w której występują marzenia. Chociaż nie jest obecnie stosowany w leczeniu ludzi, niacyna może okazać się jako alternatywa dla tych zaburzeń umysłowych związanych z brakiem reszty.

Pelagra

Kiedy osoba nie odbiera wystarczającej witaminy B3 przez dłuższy czas, mogą się rozwijać stan zwany pelagra. Stan ten może być tymczasowe lub stałe, pozostawiając chorego z większego zapotrzebowania na niacynę. Objawy pellagra m.in. chorób skóry (zapalenie skóry), biegunka, otępienie, obrzęk blueish język, zapalenie jamy ustnej i opryszczka.

Źródła

Istnieją odmiany produktów spożywczych, które zawierają naicin i można je znaleźć w dziennej multiwitaminy. Drób, organicznych, takich jak kurczaka i indyka, zawierają niacyny. Ziemniaki, soczewica i fasola lima są również doskonałym źródłem tej witaminy. Pełnoziarniste pieczywo i masło orzechowe są dwa równie dobre źródła, które mogą nawet być umieszczone razem na szybki lunch.

Related Articles