Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów choroba?

February 20   by Aldrich

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów choroba?


Reumatoidalne zapalenie stawów, choroby stawów i innych obszarów ciała, może wpływać na każdy w każdym wieku. Chociaż nie ma lekarstwa na reumatoidalne zapalenie stawów, są różne sposoby leczenia choroby.

Definicja

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy mylnie atakuje własne tkanki organizmu. Powoduje to, że przeguby nabyć przewlekły stan zapalny. Choroba ta wpływa na stawy, otaczające tkanki i inne narządy ciała.

Przyczyny

Nie są znane żadne przyczyny reumatoidalnego zapalenia stawów. Nie mają jednak były podejrzenia, grzybów, wirusów i bakterii będących przyczyn, ale nie są one sprawdzone przyczyny. Genetyka i czynniki środowiskowe mogą odgrywać rolę w przyczynę reumatoidalnego zapalenia stawów. Przykładem czynnika środowiska jest to, że u palących zwiększyła prawdopodobieństwo wystąpienia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Objawy

Choroba może wywołać objawy takie jak niskiej jakości gorączka, sztywność i bóle mięśni i stawów, utratę lub zmniejszenie apetytu, zmęczenie i brak energii. Wpływ na inne narządy mogą zawierać oczu i usta wywołując stan zapalny gruczołów staje suchość.

Leczenie

Aspiryna kortyzon podano w celu zwalczania bólu, jak również stany zapalne. Hydroksychlorochiny i metotreksat są przepisywane zachęcić remisji choroby i pomóc uniknąć w przyszłości lub progresywne dołączyć zniszczenia.

Inne leki Leczenie dla

Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać stawy telefon i wzmacnia mięśnie, które są wokół stawów. Fizykoterapia mogą być zalecane do prowadzenia pacjenta przez niektórych ćwiczeń i technik dla danego obszaru bólu. Jeśli uszkodzenie występuje poważny pacjent może kwalifikować się do operacji.

Related Articles